Červen 2011

Čokoláda

27. června 2011 v 10:17 | Iffča
Právě si dopřávám svoji oblíbenou pochoutku a přemýšlím nad ní... je vlastně asi dobrá pro moje zdraví... aspoň pro to psychické, je sice faktem, že po ní budu pořád kynout a kynout, ale... no a co... z prachu si povstal, v prach se obrátíš... Je to buď přítelkyně, nebo nepřítel... osobně si myslím, že i tabák je nepřítel, ikdyž prý v jisté dávce může i léčit.
Čokoláda je strašně dobrá.... ale fakt, ještě řekněte, že Vám nechutná čokoláda. Člověk by jí "sežral" tuny:-D Ale je fakt, že po pár kouscích už je mi z ní špatně:-D Každopádně je to lahůdka, jestli mě něco v životě těší, je to ona... a ještě samozřejmě hudba a moji miláčkové, ale... rozhodně hraje důležitou roli... když je člověku smutno, co by si nejraději dal?... no nejraději v mém případě asi ovoce, ale čokoládou taky nepohrdnu.
Ale pozor, některá čokoláda je fakticky hnusná, taková tučná, jako byste jedli sádlo.. .blééé!!! Většinou to bývají velikonoční vajíčka.. .po pravdě, mě nechutná ani ta extrémně kakaová.
Po napsání tohoto článku si příjdu jednak jako velký jedlík, navíc jako blbec, protože rozebírám svoje chutě... to mě ale od chuti na čokoládu neodradí:-D

Mluvíme jedním jazykem a nerozumíme si...

27. června 2011 v 10:10 | Iffča |  ... k zamyšlení...
Právě se zamýšlím nad tím, proč mi kamarád nerozumí, chci-li mu něco říct.... vlastně mi rozumí, ale ne tak, jak bych si já přála... myslí, že ví, co mu chci říct, ale neví zhola nic. Myslela jsem, že to pochopí i beze slov, ale bohužel... ani slova nepomáhají... mluvíme stejným jazykem, proč mi teda nerozumí? Ta věta měla podmět přísudek a další členy jako každá jiná, tak proč mu přijde tak zvláštní? A mě to mrzí, protože ho nechci zranit, a právě tahle věta by mi v tom rozhodně pomohla. Dělám něco špatně?... Zním ironicky, nebo co? Co je na tom tak strašně nepochopitelnýho?
Jasněže by bylo možný, že by nerozuměl, kdyby sme byli každej z jinýho kouta republiky, páč bychom měli jiný nářečí nebo kdyby on byl malý dítě a já učenec, ale vždyť sme oba na stejný vlně, tak co je na tom sakra tak těžkýho? Nebo to pochopil a já to nepoznala?... neřekla bych...
Mrzí mě, že mi lidé nerozumí, ale vždyť se snažím, aby mi vyšlo z úst vechno přesně tak, jak mi to leží na srdci... tak co dělám špatně?

Být jednou královnou

6. června 2011 v 17:06 | Iff |  Nelehkej život
Taky bych si to chtěla zkusit... být jednou touokouzlující královnou... všichni na ní mohou oči nechat a ona se jen baví, užívá si a rozdavá čarovné pohledy... nikdo si o ní nedovolí říct křivého slůvka, neboť se nerad dopouští lži...
Trošku mě deptá, že mám jen jeden život... a když není dobrej, tak už nepřijde další level, ani nestačí zadat nový jméno... je prostě blbej až do samotnýho konce... A nejhorší je, že člověk musí žít s vědomím, že jeho soused má život nádhernej se vším, co si přeje onen člověk.
Jako příklad uvedu Gabrielu Gunčíkovou... co ona má špatnýho?... v sedmnácti je nádherná, oblíbená, šťastná a skvěle zpívá... když to srovnám s jistou osobou... nebe a dudy... jenže ta osoba už nemá ani ty dudy...Je to smutný, že spravedlnost panuje jen a jen v pohádkách... možná... spíš určitě.. kdybych byla ta šťastná, co má všechno, byla bych ráda, ž život není spravedlivej, ale... takhle... je mi trošku nepříjemně. A to se zase dostávám k tomu samému již tisíckrát reprízovanému tématu:" Komu se s tím mám svěřit?"... ale co... nějak snad dožiju... jen mě děsně štve, že mi jako malé tloukli do hlavičky, že ze mě jednou bude krásná holka,ZAMILUJE se do mě krásnej hodnej kluk a budeme mít úžasný děti a budeme žít šťastně až do smrti. Je zajímavý, jak dokážou lidí lhát...
Chtěla bych za ten život něco stihnout.... stihnout být královnou... často si všímám, jak projde slečná a všem pánům se hned prokroutí oči, někdy i dámy jsou okouzleny. Je krásná, se skvělou postavou, milým úsměvem a hebkou tváří.... navíc úspěšná a šikovná... .jenže považte samy, krásné dámy, chtělo by se Vám se do něčeho pouštět, kdybyste veděly, že na Vás všichni budou hledět jko na ošklivku?... asnili byste a nádherné lásce, když víte, že nikoho neokouzlíte?... fajn, námitka... nejde o vzhled, ale... .to bohužel jde... kterej chlap je v dnešní době zaměřenej na srdce?... odpověď - žádnej... a jestli jo, tak Vám ho, krásné dámy, závidím... protože pokud by ten chlap byl fakt chytrej, tak bude natolik chytrej, že si radši vezme krásku, než zvíře.
A pokud ste se domnívali, že mi jde o dětský sen, projít se v nádhernýchšatech sálem s tisíci světem a všelijakých rozličných drahocenností, pak se pletele... nevím jestli je to skromný, ale podle mě jo... jsem tedy asi SKROMNÁ..:)