Věříte na rusalky?

20. ledna 2009 v 17:52 | Ivča |  Má milá setkáníčka... a někdy i víc
Téměř každý, koho se zeptáte, Vám řekne, že rusalky neexistují... ale co je na tom pravdy... ano, nejsou žádná fakta, o jejich existenci, ale také nejsou žádná fakta o jejich neexistenci. Co když tu skutečně jsou? Co když je to jen nám obyčejným smrtelníkům tento pohled zamítnut? Proč tedy takto soudíme věci?... asi je to tím, že to do nás vsugerovali naši rodičové, do nich jejich rodičové a takto bych mohla pokračovat až k opicím. Stejně tak, jak víme,že dva plus tři je pět, a ne třeba devadesát čtyři.... že to jde vypočítat?... a jak my víme, jak se tyto záhady řeší?... vždyť my nic nevíme, jen jsme si něco vymysleli, takže Vy, kdo mi řekneme, že rusalky neexistují, jste si to taky jen vymysleli. A nebudu lhát, protože jsem si to taky mohla vymyslet. Abych řekla pravdu, už se začínám motat sama do sebe... ale to jsem si asi taky vymyslela, čím to je?
Rusalky neexistují.... a jaktože tedy víme jak zhruba vypadají, jak víme, že tančí na měsíčkem ozářené hladině, a jaktože neexistují, když tu o nich píšu? Existuje vše, co jen lidská fantazie může vyplodit... existují možná jen v mysli některých z nás, ale i tak nic nebrání tomu říct, že rusalky existují. Lidská mysl věří většinou jen tomu, co vmínají její smysly, ale nejsou představy taky jedním z dalších smyslů? Proč tedy nevěříme i jim? Když někdo uviděl rusalku, řekli mu, že to byl přelud... a on jim na to odpoví: "A co když nebyl?". Touto otázkou se už nikdo nezabývá, protože nevěří cizím smyslům, ale jen svým.... ale proč? Proč nejsou lidé důvěřiví k druhým?... asi je to tím, že být důvěřivý se nevyplácí... kdekdo toho dokáže řádně využít...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanka-teta hanka-teta | 20. ledna 2009 v 19:56 | Reagovat

no ja teda  si jsem snad jista ze ted neexistuji,ale v drivejsich dobach urcite existovaly nejake bytosti-zeny/snad,ktere tancily nekde u rybnika a lidi si je pojmenovaly rusalky a divozenky.podle nejake predlohy prece ty bachorky musely nejak vzniknout,tak jako carodejky atd

2 Ivča Ivča | 21. ledna 2009 v 21:35 | Reagovat

A já si myslím, že sis to vymyslela

3 hanka-teta hanka-teta | 22. ledna 2009 v 12:30 | Reagovat

odhalila jsi mne.no skoda

4 sedmá sedmá | Web | 22. ledna 2009 v 16:32 | Reagovat

Jasně že rusalky existují! Stejně jako skřítci, elfové, víly a čarodějnice a duchové. Jen většina lidí už  ztratila schopnost je vidět, protože na ně přestali věřit. Protože ztrácíme fantazii. Protože dospělí - a dnes už bohužel i spousta dětí  - považují pohádky za bláboly a nesmysly. Kouzlo starých příběhů a bájí o lidech a nadpřirozených bytostech, kde dobro vždy vítězí nad zlem už málokoho zajímá. Když od malička sleduješ místo pohádek o vílách jen filmy o Rambovi, Spidermanovi, Supermanovi, Terminátorovi nebo Rockym, myslíš, že pak uvídíš v lese rusalku? Ani nápad, zato budeš věřit tomu, že když někoho přetáhneš železným klackem po hlavě, tak se otřepe a půjde po Tobě. Jaké překvapení, když to zkusíš a oni Tě zavřou za vraždu!  Lidé věří tomu, čemu věřit chtějí. A vidí to, co vidět chtějí. Ty rusalky vidět chceš a chceš na ně věřit, tak pro Tebe existují a možná, že se Ti někdy nějaká ukáže. Kdo je vidět nechce a nevěří, že existují, nikdy je nespatří. A to, že něco není vidět, ještě neznamená, že to neexistuje. Mimochodem víš, že vědci vynalezli neviditelný plášť?(to není vtip, to je fakt) Hodiš ho třeba na židli a žídle pro lidské oči zmizí. Myslíš, že tím přestane existovat? A zkus říct, že jsem si to vymyslela! :-))))

5 Ivča Ivča | 22. ledna 2009 v 19:41 | Reagovat

Nasprosto souhlasím

Ne, nevymyslela sis to... ale jak víš, že se té věci říká plášť? Tohle přece musel někdo vymyslet... všechno někdo vymyslel... a i ten plášť někdo vymyslel.... něco na tom bude:)

6 neviem neviem | 29. července 2012 v 18:51 | Reagovat

neviem ci mam verit a ci hej ale fakt pekny clanok ale ja asi verim tam dade hlboko v lesoch ci uz v horach, pri rybnikoch, v mocariskach urcite daco nadprirodzene je ale nikto to nevidel preto neveri a kto videl tak mu zase neveria ostany a tak sa to stratilo niekde v historii a je iba na vas ci uz verite alebo nie =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama