Bílej den

17. listopadu 2007 v 19:16
Tak nám napadl první sníh(sice už skoro před týdnem, ale já jsem pozadu:-). Tak se malý děti rozhodly, že vytáhnou boby a sáně. Vždycky ráno jdu do školy a vidím děti s maminkami. Děti se vozí jako králové, či královny a maminky je táhnou. A děti ještě pobízejí:"Honem mami, už nás dobíhají". A maminka jen zvolá:"Ano broučku, už tam budeme". Potom se vejde do teploučké zahřáté šatničky a tam maminky pomáhají dětem s převlékáním. Pak jim pro řádné rozloučení dají pusinku na čelíčko a děti jim svatosvatě slibují, že budou poslouchat paní učitelku a nebudou se prát, ani hádat. Maminka spokojeně odchází a díťátko je vzorné. Ale sotva přijde do třídy plné spužáčků, začne na celou třídu volat pozdravy a až se dost napozdravuje, tak si jde hrát. No hrát... když je to holčička, tak se hádá s ostatními o panenky, a když chlapeček, tak jde panenkám trhat všechno, co jde. Potom přijde paní učitelka a zavolá děti k sobě. Hrají se různé hry, a pak následuje rozcvička. Po rozcvičce jdou děti pokračovat ve svém hraní, ale teď už si hrají pěkně a nezlobí. Ale tu začně za paní učitelkou utíkat jedna holčička za druhou a ukazují jí rozbité panenky. Paní učitelka o5 svolá všechny k sobě a ptá se, kdo rozbil ty panenky, pak se začnou kluci obviňouvat navzájem, a tak toho radši paní učitelka nechá, a dá panenky na opravu. Tak tolik o školce, ale jak to vypadá mezi tak říkajíc"Puberťáky", je taky celkem zajímavé, takže vám můžu popsat, jak to je mezi"námi"... já naštěstí do téhle party nepatřm, ale myslím, že většina pubeťkáků z naší školy jo...
Tak tedy, řekla bych to asi takhle:
Ráno dámy a pánové vyjdou z domu, kde už na ně čeká kamarád, nebo kamarádka. Tak před sebou začnou dělat machříky a pomlouvat koho se dá. Potom přijdou ke škole a jdou třeba za tím, koho pomlouvaly. Pak se většina odebere někam do soukromí a zapálí si cigaretu. Tam nevím co se děje, a věřte mi nebo ne, ani to radši vědět nechci. Radši nad tím ani nepřemýšlím. Potom se jde za školy. Ve škole jsou jiní kamarádi, a tak zase s těmi kamarády pomlouvají ty ostatní. Kluci dělají machry před holkama, a holky před klukama. Asi je to baví, nebo si tím něco dokazují. Jsou divní. Pak začne hodina a začnou lítat pětky... hlavně těm, co jsou nejvíc oblíbení a kouří nejvíc cigaret. Pak je zase přestávka, a tak nějak to jde pořád dokola...
Jak je to u dopělých... to vlastně pořádně nevím, ale myslím, že dle mého postřehu a si takto:
Dámy se vzbudí, obléknou se a pak nastává čas před zrcadlem,čas kdy nastává dlouhodobé česání a otrávování manžela s otázkou: " Co si mám s těma vlasama udělat???" . Ano, , hádáte správně, to manžele většinou ne moc potěší. Po této dlouhé době je na řadě další. Dámy si vybírají stíny k obleku, rtěnku, ovšemže tu nejdražší a nejmodernější. Potom vzbudí děti a jdou jim nachystat svačinku. Když už se vypraví i děti, jde s nimi do školy. Buď je maminka sportovně oděná s praštěným duchem jako já táhne do školky na sáních, nebo jde madam v podpatcích, a když jí podklouzne noha, tak se ozve několik sakramentů či doprdelkovníků:-). Ale takové nejsou všechny dámy. Některé jsou milé a hodné, a hlavně upřímné a umějí si osadit a užít život.
Pánové jsou na tom jinak. Vstanou, několikrát siposlechnou manželku, a řeknou jí že jim se líbí i v hadrách co nosí jejich babička, a jdou se narychlo obléct. Potom jdou do auta a následuje taktéž pár sakramentů, protoře jim nejde nastartovat auto. A když se konečně rozjede, tak zapadnou, nebo je čeká smyk na letních gumách.
Ale není pý tomu ta u všech dospělých. mám tři tatínky, znichž jeden nejezdí do práce autem, ale na kole. Druhej povídá, že prej někteří dospělí nejsou až tak zase dospělí. Prý nevím copak jak je to s ním ráno? Úlně jináč :) Koukne do špíglu, většinou se pozná, prožene zubama brusnou pastu, s nikým se nebaví, páč není vo čem, otevře dveře, který dělí kuchyň od jeho práce (eliminuje tím startování studenýho motoru a letní gumy na sněhu) a jde psát :))) Mám se mít hezky , nazval mně rusalkou ( i když vlastně z poloviny jsem:-)a podepsal se:Savana, tvůj adoptivní papínek (sorry Petře, není to z mý hlavy :)))...Ale my víme, že to byla lež:-)
Z toho plane, že rozdíl mezi mužem a ženou je v rychlosti. A jestli nevíte, jak se vypočítá ychlost, tak je to tenhle vzorec: "v=s:t...tak a teď jen doufám, že si to nepřečte náš fyzikář, páč inč bych asi z fyziky neprospěla... ale můžu snad za to, že nevím, kde je rovnáse?:-)
Vaše milá zasněžená Ivulka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kristynakaulitz kristynakaulitz | Web | 17. listopadu 2007 v 19:44 | Reagovat

hezký bloček..:)

2 savana savana | 19. listopadu 2007 v 15:41 | Reagovat

No hned jsem nakous první, pěknej k zamyšlení. :) Možná dopsat ty dospělý? :) Savana

3 savana savana | 20. listopadu 2007 v 16:34 | Reagovat

Někteří dospělí nejsou až tak zase dospělí. Nevíš copak jak je to semnou ráno? Úlně jináč :) Kouknu do špíglu, většinou se poznám, proženu zubama brusnou pastu, s nikým se nebavím, páč není vo čem, otevřu dveře, který dělí kuchyň od mý práce (eliminuju tím startování studenýho motoru a letní gumy na sněhu) a jdu psát :))) Měj se hezky Rusalko! Savana, tvůj adoptivní papínek (sorry Petře, není to z mý hlavy :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama