PEKLO

26. října 2007 v 21:20 | Peklená čertice Ivulice
Vítám vás v pekle. Víte co je to peklo? Třeba když máte napsaný dlouhý článek do Blogu s názvem Peklo a ono se vám to při ukládání kousne a celé to zmizne a je to ... v pekle.
Ale já teď budu vyprávět o jiném pekle a to o pekle pod zemí. Pekelnej písař a Lucipééér jsou hafo spravedlivý. Věřte mě. Já jsem tam už několikrát byla. Kdyby totiž pekelný kníže a písař nebyli spravedliví, tak by byl na zemi strašnej bordel ( pro ty co to mají zakázaný říkat, tak anarchie, nebo nepořádek)
Lucipééér se snaží o to, aby si každý užil svého zaslouženého trestu. Do pekla se smí dostat jen zlí lidé a já jsem tam byla jen na ispekci. Protože prý v Pekle sudy válej a oni si tam při tom válej i šunky :-) Někdy se ovšem stane vyjímka a to takováto. Lucipééérovi se zdá, že je nějak málo zlých lidí a v pekle není moc živo a tak posílá nahoru na svět své pomocníky, aby našli další hříšníky a nebo je k hříchu svedli.
V pekle jsou čerti rozděleni na dvě skupiny a to zlí a hodní. Hodní jsou Lucipééérovi téměř k ničemu, můžou jen přikládat pod kotle a vážit hříšné duše. Ti zlí jsou pro něj lepší páč je může poslat na svět, aby donesli další hříšníky, protože ač se to nezdá tak on je tvor společenský a nemá moc rád samotu.
Kdyby Lucipééér poslal tam nahoru na svět ty hodné čerty, tak by se jim
lidi špíš smáli a vůbec by z nich neměli strach.
Vždy 5.prosince se všichni zlí čerti vyrojí na svět a najdou si nějakého zástupce, kterého za sebe poslal Mikuláš, nebo když mají štěstí, tak jdou přímo se samotným Mikulášem. I když čerti nemají rádi svaté, tak je pro ně procházka s Mikulášem mnohdy doprovázeným i andělem, velikou ctí. Na Mikuláše si čert nedovolí, ale andělé někdy s nimi (čerty) mají potíž. Celou cestu je ti rohatí zlobí a anděl je potom chudák celej uhoněnnej a někdy se dokonce stane, že jej čert chytne a celého ušpiní. To pak Mikuláš čertovi vyhubuje, ale čert si z toho moc nedělá a klidně to udělá zase příště znovu. A víte jak to všechno vím ? Jsem totiž
pekelná čertice Ivulice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama